انواع اعلام حریق چیست؟

سیستم های اعلام حریق متعارف

 درسیستم های اعلام حریق متعارف تعدادی از دتکتورها که در قالب یک مدار به هم متصل هستند در یک منطقه از ساختمان به زون دستگاه کنترل مرکزی متصل می شوند.هر زون یک مدار می باشد.دستگاه کنترل سیستم اعلام حریق دارای تعدادی چراغ (LED) می باشد.دلیل وجود مناطق در سیستم های اعلام حریق ، اعلام تقریبی مکان حریق می باشد. که نکته بسیار مهمی برای تیم آتش نشانی می باشد. دانستن دقیق محل حریق به تعداد مناطق صفحه کنترل و تعدادمدارهایی که درساختمان نصب شده اند بستگی دارد.صفحه کنترل سیستم های اعلام حریق متعارف دارای حداقل  دو خروجی آژیر می باشند.

 سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر

سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر همانند سیستم های متعارف می باشد با تفاوت اینکه می تواند مشخص کند که دقیقا کدام دتکتور و یا نقطه تماس دارای خطا یا حریق شده است .مدار ردیابی در سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر به صورت حلقه ای سیم کشی شده اند و ظرفیت هر یک از حلقه ها تا 99 دستگاه می باشد. در حقیقت دتکتور های سیستم های اعلام حریق آدرس پذیرهمان دتکتور های سیستم های اعلام حریق متعارف هستند با این تفاوت که در سیستم های آدرس پذیر هر دتکتور داری یک آدرس می باشد ولی در سیستم متعارف اگر 10 دتکتور در 10 اتاق مجزا به یک زون وصل باشد در صورت حریق مشخص نمیکند دقیقا کدام دتکتور یا اتاق دچار حریق شده است.آدرس در ردیاب ها به وسیله Dil Switches و صفحه کنترل برنامه ریزی شده اند برای نمایش اطلاعات مورد نیاز در زمانیکه یک دتکتور به خصوص شروع به کار می کند.

 سیستم های اعلام حریق آنالوگ آدرس پذیر

 به سیستم های اعلام حریق آنالوگ آدرس پذیر سیستم های اعلام حریق هوشمند می گویند که دارای نوع های متفاوتی می باشند که بر اساس درگاه یا پروتکل هایشان تشخیص داده میشوند.اساسا سیستم های اعلام حریق آناگوک آدرس پذیر پیچیده تر از سیستم های اعلام حریق متعارف و سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر هستند و دارای امکانات بیشتری هستند.هدف اصلی این سیستم ها برای جلوگیری از وقوع اشتباه آژیر خطر می باشد.بوسیله سیستم های اعلام حریق آنالوگ آدرس پذیر تا 127 دستگاه ورودی شامل : دتکتور دود ، شاسی ها ،دتکتور حرارت ، مانیتورهای تماس و سایر دستگا های رابط را به یک حلقه ردیاب متصل کرد.علاوه بر 127 دستگاه ورودی تا 32 دستگاه خروجی شامل آژیر ها و....میتوانند متصل باشند. سیستم های اعلام حریق آنالوگی آدرس پذیر در مدل های 2،4،8 حلقه ای موجود می باشند که به معنای نظارت یک مکان بزرگ ازیک پنل می باشد.

 سیستم های اعلام حریق بی سیم

سیستم های اعلام حریق بی سیم با همان کاربرد ها و کارایی ها در تمامی زمینه ها جایگزین مناسبی برای سیستم های اعلام حریق سنتی این سیستم های اعلام حریق بی سیم دارای عملکردی مطمئن و ایمن می باشند که بوسیله کنترل ارتباطات رادیویی برای اتصال دستگاه ها و سنسور ها(دتکتور دود ،نقطه تماس ،شاسی و…)است.و یک سیستم آنالوگ قابل آدرس دهی و تشخیص حریق بدون نیاز به سیم می باشد.

بازدید 7215 دفعه

استعلام قیمت

جهت استعلام قیمت کالا، شرکت فنی مهندسی آدره را از طریق کانال تلگرام، سایت آی.تی بازار، سایت بامیلو، سایت ایسام دنبال نمایید. همچنین جهت تامین کالای خود با بهترین قیمت با مشاوران فروش ما در ارتباط باشید. 

درباره وب سایت

 وب سایت دوربین مداربسته با هدف معرفی و فروش محصولات حفاظتی و نظارت تصویری ایجاد گردیده است. همچنین با انتشار مقالات و مطالب آموزشی سعی بر آن دارد که مشتریان از علم و دانش کافی قبل از خرید و راه اندازی سامانه های حفاظتی و نظارتی برخوردار شوند.

ارتباط با ما

تهران، سهروردی شمالی، بالاتر از مطهری
کوچه تهمتن، پلاک6 ، واحد26
info (@) wificctv.ir
021.88544302
021.88544303
021.88544304
0936.2205754
021.88756847