دید در شب یا IR   چیست؟

دوربین های مداربسته دید در شب برای نمایش دادن تصویر در جاهای کاملا تاریک که چشم قادر به دیدن جایی نیست ، طوری ساخته می شوند که بتوانند به جز امواج نور مرئی امواج مادون قرمز یا IR را هم نمایش دهند. دوربین در طول شب از طریق LEDهای مادون قرمز محیط را روشن کرده و تصاویر را در طول شب دریافت می کند. 

وظیفه cut IR   چیست؟


مساله ای که برای دوربین های مداربسته دید در شب وجود دارد این است که در طول روز که دوربین نیازی به امواج مادون قرمز ندارد هم این امواج را جذب می کند. حجم این امواج در طول روز بالا بوده و دوربین با جذب این امواج باعث می شود تصاویر به صورت غیر طبیعی و رنگ نامناسب نشان داده شود . برای رفع این مشکل از فیلتر IR Cut استفاده می کنند. 

نحوه کار IRCut  ؟

در طول روز IRcut فعال شده و فقط نور مرئی محیط را نشان میدهد  و امواج مادون قرمز و نور اضافه محیط  را حذف میکند . در طول شب و زمانی که LEDهای IR دوربین فعال هستند و نور اضافه و مرئی وجود ندارد ، IR CUT غیر فعال می شود و امکان دیدن امواج مادون قرمز به وجود می آید. 

بازدید 585 دفعه

استعلام قیمت

جهت استعلام قیمت کالا، شرکت فنی مهندسی آدره را از طریق کانال تلگرام، سایت آی.تی بازار، سایت بامیلو، سایت ایسام دنبال نمایید. همچنین جهت تامین کالای خود با بهترین قیمت با مشاوران فروش ما در ارتباط باشید. 

درباره وب سایت

 وب سایت دوربین مداربسته با هدف معرفی و فروش محصولات حفاظتی و نظارت تصویری ایجاد گردیده است. همچنین با انتشار مقالات و مطالب آموزشی سعی بر آن دارد که مشتریان از علم و دانش کافی قبل از خرید و راه اندازی سامانه های حفاظتی و نظارتی برخوردار شوند.

عضویت در کانال تلگرام

ارتباط با ما

تهران، سهروردی شمالی، بالاتر از مطهری
کوچه تهمتن، پلاک6 ، واحد26
info (@) wificctv.ir
021.88544302
021.88544303
021.88544304
0936.2205754
021.88756847