کیفیت HDTVI دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی دوربین مداربسته HD-TVI مخفف اصطلاح (High Definition Transport Video Interface) یک تکنولوژی آنالوگ و با کیفیت بالا برای انتقال تصاویر دوربین های مداربسته است. این تکنولوژی در راستای افزایش کیفیت و رزولوشن تصویر در دوربین های مداربسته آنالوگ در کنار تکنولوژی های  AHD ، HDCVI  و HDSDI  طراحی و تولید شده است.

 

تکنولوژی HDTVI چرا به وجود آمد؟

دوربین های مداربسته آنالوگ کیفیت تصویر محدودی داشتند. این موضوع به دلیل انتقال تصاویر با استاندارد های قدیمی تلویزیونی (PAL/NTSC) به وجود می آمد. برای رفع این مشکل با طراحی استانداردهای جدیدی برای ارسال و دریافت تصاویر در سیستم آنالوگ بوجود آمد و این امر منجر به تولید دوربین های مداربسته با تکنولوژی HDTVI شد. شرکت مطرح هایک ویژن HIKVISION از تکنولوژی HDTVI به جهت تولید دوربین های مداربسته آنالوگ نسل جدید با نام TURBO HD استفاده می نماید.

 

دوربین های مداربسته با تکنولوژی HDTVI چطور کار می کند؟

تفاوت چندانی بین سیستم مداربسته آنالوگ تی وی لاینی (TVI) و سیستم هایی با تکنولوژی HDTVI  از نظر نحوه کار و راه اندازی وجود ندارد. در سیستم HDTVI تصاویر به صورت دیجیتال در چیپ تصویر دوربین مداربسته تولید می شود. سپس به وسیله یک چیپ کد گذاری اطلاعات با تکنولوژی HDTVI کد گذاری شده و برای انتقال آماده می شود. اطلاعات از طریق کابل کواکسیال یا کابل دو زوج تا محل دستگاه DVR انتقال پیدا می کند. سپس اطلاعات HDTVI توسط یک چیپ دکودر به اطلاعات دیجیتال تبدیل شده و برای ضبط و پخش توسط دستگاه DVR آماده می شود.

از آنجایی که اطلاعات در دوربین های HDTVI با همین روش کد گذاری می شوند امکان دیدن تصاویر دوربین های مداربسته با تکنولوژی HDTVI برای دیگر DVR ها با تکنولوژی های AHD  یا  HDCVI وجود ندارد. همچنین در دوربین های مداربسته با تکنولوژی HDTVI امکان مشاهده تصاویر دوربین های مداربسته از طریق اتصال مستقیم دوربین به تلویزیون وجود ندارد چرا که این دوربین ها دیگر از استاندارد های تلویزیونی برای انتقال اطلاعات استفاده نمی کنند.

بازدید 1043 دفعه

استعلام قیمت

جهت استعلام قیمت کالا، شرکت فنی مهندسی آدره را از طریق کانال تلگرام، سایت آی.تی بازار، سایت بامیلو، سایت ایسام دنبال نمایید. همچنین جهت تامین کالای خود با بهترین قیمت با مشاوران فروش ما در ارتباط باشید. 

درباره وب سایت

 وب سایت دوربین مداربسته با هدف معرفی و فروش محصولات حفاظتی و نظارت تصویری ایجاد گردیده است. همچنین با انتشار مقالات و مطالب آموزشی سعی بر آن دارد که مشتریان از علم و دانش کافی قبل از خرید و راه اندازی سامانه های حفاظتی و نظارتی برخوردار شوند.

ارتباط با ما

تهران، سهروردی شمالی، بالاتر از مطهری
کوچه تهمتن، پلاک6 ، واحد26
info (@) wificctv.ir
021.88544302
021.88544303
021.88544304
0936.2205754
021.88756847