کیفیت HD CVI دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی HDCVI در دوربین های مداربسته مخفف High Definition Composite Video Interface می باشد. کیفیت HDCVI در دوربین های مداربسته یک تکنولوژی تصویری است که در جهت ارتقا کیفیت و رزولیشن تصویر در دوربین های آنالوگ ابداع شده است. این تکنولوژی در مقابل دیگر تکنولوژی های آنالوگ   HDTVI ،  HDSDI  و  AHD قرار می گیرد. مقیاس رزولوشن تصاویر در تکنولوژی HDCVI بصورت طول و ارتفاع یا همان مبنای مگاپیکسل محاسبه می شود.

 

چرا تکنولوژی HDCVI به وجود آمد؟

از آنجایی که دوربین های آنالوگ تیوی لاینی (TVL) محدودیت در کیفیت تصویر دارند (در بیشترین حالت 0.6 مگاپیکسل) استفاده از آنها را در کاربری های حساس بسیار محدود کرده بود و ناظرات از دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP برای چنین کاربری هایی استفاده می کردند. متاسفانه استفاده از دوربین های مداربسته IP بسیار پر هزینه بودند و به نسبت استفاده از تجهیزات آنالوگ هزینه پیاده سازی سرسام آوری به کارفرمایان تحمیل می کرد. این موضوع 2 شرکت مطرح تولید کننده دوربین های آنالوگ و IP  را (شرکت های داهوآ و هایک ویژن) به فکر انداخت تا با ارتقای دوربین های مداربسته آنالوگ امکان افزایش کیفیت آنها را فراهم کنند و موجب پر شدن خلاء میان دوربین های مداربسته آنالوگ و IP شود. این موضوع منجر به تولید تکنولوژی های تصویری آنالوگ جدید HDCVI شرکت داهوآ Dahua و HDTVI شرکت هایک ویژن HIKVISION شد.

تکنولوژی دوربین های مداربسته HDCVI چطور کار می کند؟ تکنولوژی HDCVI نیز یک تکنولوژی آنالوگ است با این تفاوت که در دوربین های آنالوگ تصاویر با استاندارد های تلویزیونی PAL/NTSD انتقال پیدا می کردند، در حالی که در تکنولوژی های آنالوگ جدید تغییراتی در نوع کد گذاری سیگنال ها برای افزایش میران پهنای باند اطلاعات منتقل شده به وجود آمده است. از آنجایی که نحوه کد گذاری در این تکنولوژی منحصر به HDCVI است ، بنابراین دیگر تکنولوژی های مشابه مانند آنالوگ ،  HDTVI  یا AHD ، امکان خواندن اطلاعات تصاویر کدگذاری شده با تکنولوژی HDCVI را ندارند و امکان دسترسی به تصاویر کد گذاری شده HDCVI فقط با دستگاه DVR مجهز به این تکنولوژی میسر است . 

بازدید 1684 دفعه

استعلام قیمت

جهت استعلام قیمت کالا، شرکت فنی مهندسی آدره را از طریق کانال تلگرام، سایت آی.تی بازار، سایت بامیلو، سایت ایسام دنبال نمایید. همچنین جهت تامین کالای خود با بهترین قیمت با مشاوران فروش ما در ارتباط باشید. 

درباره وب سایت

 وب سایت دوربین مداربسته با هدف معرفی و فروش محصولات حفاظتی و نظارت تصویری ایجاد گردیده است. همچنین با انتشار مقالات و مطالب آموزشی سعی بر آن دارد که مشتریان از علم و دانش کافی قبل از خرید و راه اندازی سامانه های حفاظتی و نظارتی برخوردار شوند.

ارتباط با ما

تهران، سهروردی شمالی، بالاتر از مطهری
کوچه تهمتن، پلاک6 ، واحد26
info (@) wificctv.ir
021.88544302
021.88544303
021.88544304
0936.2205754
021.88756847