کیفیت AHD دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی دوربین مداربسته AHD یا AHD CCTV به اصطلاح انگلیسی Analog High Definition CCTV به معنای دوربین مداربسته آنالوگ رزولوشن بالا می باشد. همانطور که در مقاله آموزشی کیفیت دوربین های مداربسته آنالوگ بیان شد، در دوربین های مداربسته آنالوگ رزولوشن تصویر تی وی لاین (TVL)  یکی از بزرگترین نقاط ضعف این دوربین های بوده و برای جبران این نقطه ضعف تکنولوژی های جدیدی در سیستم های مداربسته آنالوگ ایجاد شدند که یکی از آنها تکنولوژی AHD است.

 
اساس کار تکنولوژی AHD چیست؟

اساس کار تکنولوژی AHD بر پایه انتقال تصاویر دوربین های مداربسته بر مبنای سیستم های تلویزیونی دیجیتال (DTV) است. در این تکنولوژی اطلاعات همچنان بصورت آنالوگ و به وسیله کابل های کواکسیال انتقال پیدا می کنند اما طوری کد گذاری شده اند که امکان انتقال اطلاعات با حجم بیشتر و در نتیجه گرفتن تصاویر با روزولشن بالاتر با مقیاس طول و عرض را ایجاد می کند. کد گذاری دوربین توسط چیپ AHD TX انجام می شود. این چیپ اطلاعات دیجیتال را از دوربین دریافت کرده و آنها را به صورت AHD کد گذاری می کند. در سمت DVR نیز چیپ AHD RX اطلاعات کد گذاری شده را دریافت کرده و آنها را مجدد به صورت دیجیتال برای ضبط در خواهد آورد. روزولشن تصویر در دوربین های مداربسته AHD نسل اول تنها با روزولشن 1 مگا پیکسل تولید می شدند اما نسل دوم این تکنولوژی امکان تولید دوربین های AHD با روزولشن 2 مگاپیکسل را ایجاد کرد. در حال حاضر و با توجه به تکنولوژی روز دنیا امکان تولید دوربین های AHD با روزولشن بالاتر از 2 مگا پیکسل وجود دارد. و در بازار امروز دوربین های مداربسته AHD با کیفیت  3 و 4 مگاپیکسل رسیده است.

 
مزایای دوربین های مداربسته AHD

مطمئنا هزینه یک دوربین مداربسته نقش مهمی برای هر کارفرما دارد . این دوربین ها هزینه ای نزدیک به دوربین های مداربسته انالوگ دارند اما کیفیت و رزولوشن بالاتری در مقیاس مگاپیکسل نسبت به دوربین های انالوگ با مقیاس TVL و خطی دارند، همچنین امروزه تنوع مناسبی در امر سنسورهای تصاویر AHD و کیس های دوربین مداربسته در بازار ایران ایجاد شده است.

 
معایب دوربین های مداربسته AHD

امکان نویز پذیری به دلیل استفاده از سیم کشی انالوگ در دوربین های مداربسته AHD وجود دارد، به همین جهت در طراحی سامانه دوربین مداربسته AHD می بایست به موارد مهمی به جهت جلوگیری از نویز توجه نمود، همچنین استفاده از کابل های کواکسیال با شیلد محافظ و مرغوب کمی هزینه انجام پروژه را افزایش دهد. 

بازدید 1760 دفعه

استعلام قیمت

جهت استعلام قیمت کالا، شرکت فنی مهندسی آدره را از طریق کانال تلگرام، سایت آی.تی بازار، سایت بامیلو، سایت ایسام دنبال نمایید. همچنین جهت تامین کالای خود با بهترین قیمت با مشاوران فروش ما در ارتباط باشید. 

درباره وب سایت

 وب سایت دوربین مداربسته با هدف معرفی و فروش محصولات حفاظتی و نظارت تصویری ایجاد گردیده است. همچنین با انتشار مقالات و مطالب آموزشی سعی بر آن دارد که مشتریان از علم و دانش کافی قبل از خرید و راه اندازی سامانه های حفاظتی و نظارتی برخوردار شوند.

ارتباط با ما

تهران، سهروردی شمالی، بالاتر از مطهری
کوچه تهمتن، پلاک6 ، واحد26
info (@) wificctv.ir
021.88544302
021.88544303
021.88544304
0936.2205754
021.88756847