کیفیت آنالوگ دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی آنالوگ نسل قدیم در سیستم های اولیه ی دوربین های مداربسته مورد استفاده قرار گرفت و نامگذاری شد. برای دریافت و ارسال اطلاعات صدا و تصویر از سیگنال آنالوگ استفاده می شود و در نهایت تصویری با رزولوشن خطی و یک طرفه ی عمودی ایجاد می شود. این رزولوشن خطی تی وی لاین (TVI) نام دارد. تی وی لاین یک استاندارد برای تحلیل و اندازه کیفیت برای تلوزیون های آنالوگ قدیمی می باشد که دارای محدودیت هایی به جهت بهبود کیفیت و افزایش رزولوشن است. وقتی می گوییم 700 TVL کیفیت آنالوگ ، منظور ما حدود 0/6 مگاپیکسل کیفیت دیجیتال است ! 1 مگاپیکسل کیفیت دیجیتال معادل رزولوشنی برابر با 720*1280 می باشد که به آن کیفیت HD یا 720P می گویند.

صدا و تصویر در دوربین های مداربسته با تکنولوژی آنالوگ هر یک توسط کابل دو رشته ای جداگانه منتقل می شود که یک رشته سیم نیز برق دوربین را تامین می کند. کابل متداول برای سیمکشی دوربین های مداربسته آنالوگ کابل کواکسیال rg59 است. گرچه ارتباط تصویر این دوربین ها با کابل های مختلف بر حسب نیاز امکان پذیر است.

کیفیت سیگنال در این تکنولوژی آنالوگ است. امواج آنالوگ همواره به علت امواج الکترومغناطیسی و نوسانات برق در معرض نویز قرار دارند. نویز یکی از تهدیدات جدی بر کیفیت دوربین های مداربسته آنالوگ می باشد. به همین دلیل استفاده از کابل ها و تجهیزات با کیفیت بالا روی کیفیت تصاویر در این نوع دوربین ها تاثیر بسزایی دارد.

اکثر دستگاه های DVR نسل قدیم مجهز به قابلیت تبدیل سیگنال های آنالوگ به دیجیتال شده اند. بدین وسیله شما قادر خواهید بود که تصاویر DVR را از طریق پورت های VGA و HDMI در تلوزیون های دیجیتال امروزی مشاهده نمایید. اما خروجی AV یا همان خروجی تصویر آنالوگ نیز برای این دستگاه ها حفظ شده است تا کاربر امکان اتصال دستگاه به تلویزیون های آنالوگ نسل قدیم را داشته باشد.


مزایای دوربین مدار بسته انالوگ:

 تجهیزاتی با قیمت بسیار پایین تر در مقایسه با تکنولوژی IP 

 سهولت در نصب و راه اندازی

 

معایب دوربین مدار بسته آنالوگ:

 کیفیت بسیار پایین تصویر در مقایسه با سیستم های آنالوگ نسل جدید و IP

 تنوع نسبتا محدود در سنسورهای دوربین مداربسته

 افت کیفیت نسبتا بیشتر در مقایسه با سیستم های نسل جدید

 نویز پذیر بودن در مواقع قرار گرفتن در میدان مغناطیسی و جریان برق

بازدید 1788 دفعه

استعلام قیمت

جهت استعلام قیمت کالا، شرکت فنی مهندسی آدره را از طریق کانال تلگرام، سایت آی.تی بازار، سایت بامیلو، سایت ایسام دنبال نمایید. همچنین جهت تامین کالای خود با بهترین قیمت با مشاوران فروش ما در ارتباط باشید. 

درباره وب سایت

 وب سایت دوربین مداربسته با هدف معرفی و فروش محصولات حفاظتی و نظارت تصویری ایجاد گردیده است. همچنین با انتشار مقالات و مطالب آموزشی سعی بر آن دارد که مشتریان از علم و دانش کافی قبل از خرید و راه اندازی سامانه های حفاظتی و نظارتی برخوردار شوند.

ارتباط با ما

تهران، سهروردی شمالی، بالاتر از مطهری
کوچه تهمتن، پلاک6 ، واحد26
info (@) wificctv.ir
021.88544302
021.88544303
021.88544304
0936.2205754
021.88756847