دوربین های مداربسته گردان چیست ؟

دوربین های گردان را که اصطلاحا با نام های  PTZ، Speed Dome، Fast Dome  و .... میشناسند ، دارای قابلیت گردش در جهات مختلف و زوم کردن در هر زاویه ای می باشند. شکل این دوربین ها معمولا شبیه دوربین های دام همراه با یک پایه با توجه به محیط و شرایط نصب هستند.

کاربرد دوربین های گردان

این دوبین ها برای نظارت محیط های وسیع و بزرگ مانند پارکینگ های عمومی ،  سوله ها ، و زمین های بازی و.... مناسب می باشد . در نظر داشته باشید که این دوربین ها در حالت معمولی همانند دوربین های دیگر فقط یک جهت را نشان می دهد ، و برای حرکت دادن دوربین نیاز به یک اپراتور هست که دوربین را مدام تنظیم و حرکت دهد و در محل مانیتورینگ حضور داشته باشد. پس این دوربین ها در هر لحظه فقط یک جهت را پوشش می دهد. 

زاویه دید دروبین های گردان

با توجه به این که این دوربین دارای زوم ابتیکال یا همان زوم مکانیکی هستند ، زاویه این دوربین ها متغییر می باشد . و این زاویه به میزان زوم هر دوربین بستگی دارد. و مشخصات لنز و بزرگ نمایی هر دوبین را  داخل دفترچه راهنمای آن توضیح داده است.

 دید در شب دوربین های گردان

دوربین های گردان معمولا قابلیت دید در شب خوبی دارند ، ولی باید توجه داشته باشید که برد دید درشب این دوربین ها مناسب برد دوربین نیست ، و به علت اینکه دوربین در ارتفاع نسبتا بالا نصب می شود و وحیط وسیعی را دربر دارد ، برای دریافت تصویر بهتر لازم است که نور محیطی را افزایش دهید.

دیگر قابلیت های دوربین های گردان

یکی از قابلیت های مهم دوربین های مداربسته گردان تعریف کردن نقاطی از پیش تعیین شده  برای دوربین است. و این امکان را به شما می دهد ،که به دوربین برنامه ای متناسب با تنظیم و زمان بندی دلخواه خود با توجه به اهمیت محل مشخص شده  وارد کنید تا تصاویر از پیش تعیین شده را متناسب با برنامه وارد شده به شما نمایش داده شود. 

برنامه دادن به دوربین های گردان

این کار از طریق تعریف کردن preset  ( از پیش تعیین شده ) برای دستگاه امکان پذیر خواهد شد. هر Preset یک نقطه مکانی مشخص بر روی دوربین است. شما با تعریف کردن این نقاط  میتوانید به طور مثال  محل درب ورودی ، دستگاه یا چیزه مشخص یا وروردو خروج افراد یا هر چیزه دیگری را برای دوربین مشخص کنید. به مجموعه ای از Presetها یا نقاط مکانی که با ترتیب و زمانی مشخص یکی پس از دگیری اجرا می شوند یک Sequence گفته می شود. این Sequence در واقع همان برنامه حرکت دوربین خواهد بود.

بازدید 860 دفعه

استعلام قیمت

جهت استعلام قیمت کالا، شرکت فنی مهندسی آدره را از طریق کانال تلگرام، سایت آی.تی بازار، سایت بامیلو، سایت ایسام دنبال نمایید. همچنین جهت تامین کالای خود با بهترین قیمت با مشاوران فروش ما در ارتباط باشید. 

درباره وب سایت

 وب سایت دوربین مداربسته با هدف معرفی و فروش محصولات حفاظتی و نظارت تصویری ایجاد گردیده است. همچنین با انتشار مقالات و مطالب آموزشی سعی بر آن دارد که مشتریان از علم و دانش کافی قبل از خرید و راه اندازی سامانه های حفاظتی و نظارتی برخوردار شوند.

ارتباط با ما

تهران، سهروردی شمالی، بالاتر از مطهری
کوچه تهمتن، پلاک6 ، واحد26
info (@) wificctv.ir
021.88544302
021.88544303
021.88544304
0936.2205754
021.88756847