تاریخچه دوربین های مداربسته

 دوربین مدار بسته چیست؟

 کلمه دوربین مداربسته یا به اصطلاح (cctv) به لاتین (closet circuit television) می باشد که به معنی جعبه جادویی مداربسته است. دوربین های مدار بسته با توجه به نیاز در محل هایی به صورت ثابت نصب شده که قادر هستند یه خروجی یا چند خروجی تصویر به نقاط مختلف را داشته باشند. و کار اصلی آنها نظارت و مانیتورینگ جهت بالا بردن امنیت محیط  می باشد .

 تاریخچه دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته یا به نوعی اولین دوربین مدار بسته که راه اندازی شد در سال 1942 میلادی توسط ارتش آلمان و یک شرکت آلمانی بنام زیمنس (ZIEMENS) بود که مهندسی بنام (والتر بروچ) به منظور نظارت بر پرتاب موشکهای V2  انها را نصب و از انها استفاده می کردند 7 سال بعد ینی در سال 1949 در آمریکا این مدار به نام (وریکون) راه اندازی شد و با پیشرفت و توسعه آن ،توانستند دوربین ها را روی خود موشک نصب کرده و تصویر آن را با صدا به زمین ارسال کنند

اولین نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در اماکن عمومی آمریکا در سال 1973 بود. که درمیدان تایمز نیویورک به منظور جلوگیری از جرایم در محدوده آن نصب شد. تا اینکه در سال 1980 دوربین های مداربسته در سطح گسترده ای بخصوص در مراکز عمومی بکار گرفته شد. این امر راهی ارزانتر برای مقایسه با بکارگیری نیروهای پلیس برای شناسایی جرایم می باشد.

بتدریج استفاده از دوربین های مدار بسته بخصوص در مشاغلی که بیشتر در معرض سرقت قرار داشتند نیز گسترده تر شد .در سال 1990 دستگاه های ضبط تصاویر دوربین ها با قابلیت ( ضبط بعد از تشخیص حرکت) وارد بازار شدند که استفاده از دوربین مداربسته را در این کشور بسیار بیشتر کرد. چراکه قبل از آن دستگاه های ضبط تصاویر تا حد زیادی از نظر میزان حجم ذخیره و قابلیت ها بسیار محدود بود. اواخر سال 1990 دوربین های زیادی را در شهرها بخصوص مراکز عمومی ، مدارس و مراکز تجاری و پر تردد جهت کنترل عبور و مرور و کاهش  جرائم نصب و مورد استفاده قرار گرفت.
شهر(نورفولک) انگلستان نخستین جایی در این کشور بود که این سیستم در آن نصب شد.بطور کلی در دهه بین 1990 تا 2000 میلادی استفاده از دوربین های مداربسته در بسیاری از کشورها رواج یافت.

بازدید 2026 دفعه

استعلام قیمت

جهت استعلام قیمت کالا، شرکت فنی مهندسی آدره را از طریق کانال تلگرام، سایت آی.تی بازار، سایت بامیلو، سایت ایسام دنبال نمایید. همچنین جهت تامین کالای خود با بهترین قیمت با مشاوران فروش ما در ارتباط باشید. 

درباره وب سایت

 وب سایت دوربین مداربسته با هدف معرفی و فروش محصولات حفاظتی و نظارت تصویری ایجاد گردیده است. همچنین با انتشار مقالات و مطالب آموزشی سعی بر آن دارد که مشتریان از علم و دانش کافی قبل از خرید و راه اندازی سامانه های حفاظتی و نظارتی برخوردار شوند.

ارتباط با ما

تهران، سهروردی شمالی، بالاتر از مطهری
کوچه تهمتن، پلاک6 ، واحد26
info (@) wificctv.ir
021.88544302
021.88544303
021.88544304
0936.2205754
021.88756847